Depistáž komunikačních schopností

Úvodní stránka > Události > Depistáž komunikačních schopností
MŠ Borohrádek
Termín: od 04.11.2024 08:00 do 06.11.2024 12:00

Speciálně pedagogické centrum v Rychnově n. Kn. Vám ve dnech 4.11. – 6.11.2024 v naší Mateřské škole nabízí možnost depistáže komunikačních schopností.
Co je to depistáž?
Jedná se o mapování jazykovo – komunikačních dovedností a dalších dovedností Vašeho dítěte, které jsou nutné pro jeho úspěšný vstup do školy. Služba je určena pro rodiče, kteří zvažují odklad školní docházky nebo si nejsou jisti, zda je jejich dítě řečově zralé a připravené na vstup do školy.
Jak bude depistáž probíhat?
Pro práci s Vašim dítětem je nutné nejprve vyplnit se zákonným zástupcem Informovaný souhlas s poskytnutím poradenské služby ve školském poradenském zařízení, který Vám předá sociální pracovnice SPC během informační schůzky dne 21.10.2024 v rozmezí od 6:15 do 8:00 hodin (schůzka bude v ředitelně školy).
Po provedené depistáži má zákonný zástupce dítěte prostor pro konzultaci s odbornými pracovníky našeho centra, kteří jej seznámí s výstupem z depistáže a podají informace o tom, co je třeba s dítětem procvičovat, na co je dobré se zaměřit pro jeho úspěšný vstup do školy.
Konzultace s rodiči proběhnou dle předchozí osobní nebo telefonické domluvy (na tel. č. 606 729 574 nebo 491 421 813) ve Vaší MŠ, případně v prostorách SPC v Rychnově n. Kn.

Na případné dotazy rádi odpovíme během plánované informační schůzky nebo na výše uvedeném telefonickém kontaktu.
Markéta Bonová, DiS.
sociální pracovnice SPC